Tajemnicą skutecznego działania PowerSlim Activ jest metoda synergii podczerwieni i jonizacji. Metoda ta bazuje na zintensyfikowaniu naturalnych procesów metabolicznych naszego organizmu takich jak efekt pocenia czy tez stymulacji produkcji kolagenu. Urządzenie swoją wysoką skuteczność zawdzięcza zastosowaniu po raz pierwszy liniowych promienników infrared. Głównym powodem dużej efektywności podczerwieni jest fakt, iż wnika ono ponad 4 mm w ciało i rozgrzewa organizm nawet do 5 cm. Dzięki podczerwieni zwiększa się krążenie krwi i metabolizm, powoduje duże spalanie kalorii likwidując przy tym cellulit i poprawiając wygląd skóry. Natura promieni podczerwonych sprawia, że utrata kalorii jest bardzo prosta!!

W PowerSlim Activ następuje bardzo intensywny proces pocenia, podczas którego wydalana jest nie tylko woda, ale także tłuszcz, cholesterol, metale ciężkie, kwasy i związki toksyczne. Oddziaływanie podczerwieni mobilizuje spalanie tłuszczu powodując rozszerzenie naczyń oraz zwiększenie ukrwienia. W czasie jednego 30 minutowego seansu w PowerSlim Activ organizm spala od 900 do 3000 kcal.

PowerSlim Activ posiada również zjonizowane powietrze które zwiększa przyswajanie tlenu, dzięki czemu stymulowane przez podczerwień procesy metaboliczne, są bardziej intensywne i trwałe. Dzięki wzbogaceniu powietrza jonami ujemnymi, zwiększa się przyswajalność tlenu przez komórki skóry i tkanek podskórnych, co ma bezpośredni wpływ na przyśpieszenie spalania tłuszczu i oczyszczanie z toksyn. Zjonizowane powietrze usuwa zmęczenie, daje wspaniałe samopoczucie, poprawia sprawność układu oddechowego, doskonale wpływa na skórę i pomaga w leczeniu wielu chorób takich jak choroby skóry, mięśni, wysokie ciśnienie tętnicze, zaburzenia krążenia krwi, reumatyzm, bóle głowy, przeziębienia, bezsenność.